Nakupovanie matraca online

Internetový predaj matracov je nielen na Slovensku relatívnou novinkou, neexistuje dlhšie ako 20 či 25 rokov. Matrace rozhodne neboli medzi prvým tovarom, ktorý ľudia začali objednávať z internetových katalógov.

Aj dnes má množstvo ľudí pocit, že nakupovanie matraca cez počítač nie je práve najlepší nápad. Stále prevláda názor, že matrac je potrebné pri kúpe vidieť, dotknúť sa ho či dokonca si na ňom vyskúšať poležať.

Je to naozaj tak. Pri online nákupe si matrac nevyskúšate, neovoniate, nepoležíte si v pripravenej posteli. Otázka však neznie, ako sa k niečomu takému priblížiť aj na internete. Otázkou je, či je to vôbec potrebné…

V našom internetovom obchode sa snažíme zákazníkom poskytnúť taký nákup, pri ktorom osobný kontakt s matracom nebude nutný. Aj bez priameho kontaktu vieme zákazníkovi vybrať matrac, s ktorým bude maximálne spokojný po celú dobu.

Maximum informácií už v opise matraca

Každé dobré rozhodnutie, či už spotrebiteľské, alebo akékoľvek iné, je založené na dostatku dôveryhodných informácií. Ak zákazník nemá k dispozícii informácie o matraci, nákup je obyčajné strieľanie na slepo.

V mnohých internetových predajniach matracov by ste po kvalitných a obsiahlych informáciách pátrali iba ťažko. V popise nájdete zopár marketingových fráz, ktoré nemajú takmer žiadnu informačnú hodnotu. Každý predajca hovorí o výbornom, kvalitnom či antialergickom matraci. Pokiaľ tieto informácie nie sú podložené číslami, nič neznamenajú.

Vegas informuje nielen o parametroch celého matraca, ale aj jeho častí. Bežne sa matrac skladá z viacerých druhov pien, pružinového jadra či kokosovej dosky. Navyše je zabalený do poťahu. Pri penách je dôležité poznať hustotu. Čím hustejšia pena, tým lepšie vlastnosti matraca. Pri pružinovom jadre je to podobné – aj tu je snaha mať väčší počet pružín na jednom matraci.

U nás sa o použitých materiáloch dozviete ešte viac – radi informujeme o tom, kto vyrobil použitú penu či pružinové jadro. V matracoch používame tie najlepšie materiály. Nemáme čo skrývať.

Nakupovanie online má oproti osobnému obchodu výhodu – parametre výrobkov si môžete v pokoji prečítať doma za počítačom. Nie je na vás vyvíjaný žiadny tlak. Máte presne toľko času, koľko len chcete. Parametre si môžete porovnať s ďalšími matracmi v ponuke, s inými značkami a tiež konkurenciou. A to všetko bez toho, aby vás nejaký predavač či predavačka pri celom tomto procese stresoval.

Ide to aj bez živého predavača

Predavačov sme už spomenuli. Niekedy naozaj môžu byť nepríjemní a zbytočne vytvárať nátlak. V každej predajni však plnia jednu podstatnú úlohu – poradia a pomôžu s výberom. Je jasné, že v internetovej predajni živého predavača nenájdete. Dnes nám však technológie umožňujú živého predavača nahradiť. A to vcelku efektívne.

Na matrace-vegas.sk nájdete v dolnom pravom rohu chatové okienko. Je to virtuálny predavač/predavačka, pripravený pomôcť vám s nákupom. V chate sa môžete pýtať to isté, čo by ste sa pýtali bežného predavača. S minimálne jednou výhodu – otázky si môžete pripraviť v pokoji domova. Máte času ich lepšie sformulovať a rozhovor s predavačom môžete viesť podľa vášho tempa, pomaly a rozvážne.

Pomoc cez telefón či e-mail

Pokiaľ vám nesedí komunikácia prostredníctvom chatu, môžete skúsiť telefón. Na druhej strane bude pripravený odborný personál, ktorý vám ochotne poradí s výberom najvhodnejšieho matraca. Prípadne nám môžete poslať otázky formou e-mailu. Garantujeme, že do 24 hodín dostanete od nás odpoveď.

Články plné informácií

Ak sa zákazník pri nakupovaní orientuje vo svete matracov, výber toho správneho je pre neho jednoduchší. Preto sa snažíme ľudí v tomto smere vzdelávať. Na našom webe nájdete množstvo článkov plných užitočných rád. V časti Poradňa sa napríklad dozviete, ako si vybrať ten správny matrac do spálne alebo ako sa oň starať, aby zostal dlho vo výbornom hygienickom stave.

Ďalšie články nájdete aj na našom blogu. Blog obsahuje detailnejšie informácie o našich matracoch. Dozvedieť sa tu môžete napríklad o firmách, ktoré stoja za penami použitými v našich výrobkoch.
V časti Informácie získate prehľad o certifikátoch či celom procese nákupu v našom obchode.

Možnosť navštíviť predajňu

Povedzme, že ste veľmi opatrní a pred investíciou do kvalitného matraca chcete mať istotu, že budete spokojní. Matrac si chcete vyskúšať. Vidieť ho na vlastné oči. Spoločnosť Vegas vám to umožní. Na Slovensku máme niekoľko Spáľňových štúdií, kde prezentuje naše výrobky. Nájdete ich v Bratislave, Žiline, Poprade a Nitre. Otváracie hodiny, adresy a kontaktné čísla na predajne nájdete na našich stránkach.
Navštíviť môžete aj našich exkluzívnych partnerov. A to v Trenčíne a Trnave. Kontaktné údaje a otváracie hodiny sú takisto na našich stránkach.

Máte otázky, chcete poradiť s výberom matraca, postele, či iného vybavenia spálne?
Neváhajte a kontakujte nás.